ראשי
יהדות
תרבות יון

תרבות יון

מסר לחנוכה מאת הרב הלל חיימוב

תרבות יון

בס"ד חנוכה תש"פ

תרבות יון

היוונים הביאו לעולם את התרבות של הספורט, שמירת הגוף, השקעה בלימודי מדעים ועוד שורה של דברים טובים לקידום העולם והאנושות.

לכאורה מה הפסול בתרבות זו, שאבתנו לחמו נגדה, וגרשו את היוונים מהארץ, ועד היום שומרי משמרת הקודש של כרם ישראל, שומרים על טוהר המחנה ולא נותנים לרוח זרה של תרבות יון שתשתלט עלינו.

כדי להבין את עומק הדברים, חייבים ללמוד את השיטה של היוונים:

ובכן, היוונים בתחילה היו מאוד נחמדים, ובנו בתי ספר, חדרי כושר, לימודי השכלה, ממש נחמד.

אחר שכבר רחשו את אימון העם בצדקת דרכם ורצונם "הטהור" לעזור להתפתחות הישוב היהודי בארץ, מגיע שלב ב'.

שלב ב' גזרו על עם ישראל להפסיק לשמור שבת ואת החגים כדי להיות לעם אחד נאור, ולנוח יחד ביום ראשון, לחוג את ראש השנה בחג המולד וכדו'.

שלב ג' גזרו להפסיק למול את בניהם, כדי שלא יהיה הבדל בגוף בין ישראל לעמים.

שלב ד' להפסיק לשמור טהרת המשפחה, כדי שלא יהיה הבדלות בין קודש לחול בין ישראל לעמים.

שלב ה', להוריד את הדלתות מהבתים, כדי לקחת את הפרטיות כי כולם זה עם אחד, ומשפחה אחת, ובכך לפרוץ את גדרי הצניעות.

שלב ו', כל כלה, בליל חופתה, צריכה להיבעל קודם כל ע"י ההגמון או הקיסר.

תראו באיזו עורמה באים היוונים למלחמה בכל הקודש לעם המיוחד והקדוש - עם ישראל, בתחילה כבייכול מתכוונים רק לטובת הישוב היהודי והשכלתו והתפתחותו, כשמטרה העיקרית היא חילול כל הקודש עד כדי השתמשות בבנות ישראל לסיפוק צורכם המיני, ומחיקת עם ישראל מהמפה.

אם העם היווני היה נותן תקציבים לישוב היהודי, כדי שיפתחו את מקומות העבודה לפרנסתם, ישקיעו בלימודי רפואה כדי להגיש מזור לחולים, ישקיעו בספורט כדי לחיות אורח חיים בריא, זה באמת עזרה הומניטרית לשטח הכבוש, [כמו שאנו כיום עוזרים ומסייעים לערביי עזה].

אבל מכאן ועד לבא ולגזור גזרות למחיקת העם ותרבותו, ולפרוץ כל גדרי הצניעות והערכים, ולהפוך את עם הנבחר, כאחד הנבזים שהכלה בליל חופתה צריכה להיבעל להגמון, זו שיטה של היטלר י"ש שרצה להכחיד את עם ישראל.

איני רואה שום הבדל בין גזרתו של המן לגזירתם של היוונים, המן רצה להכחיד את עם ישראל, וגם היוונים רצו להכחיד את עם ישראל. ההבדל בין היוונים לבין המן בדבר אחד, המן רצה לעשות את ההכחדה במו ידיו, והיוונים מחקו רק את עקרונות הדת, והכחדה כבר תעשה מאליה, והם ישארו בכפיים נקיות עם מצפון נקי, שלא הרגו אף אחד.

חז"ל מסבירים את הרציונל של עם ישראל בתקופות קדומות לעבוד עבודה זרה, לא לשם עבודה זרה, אלא כדי שיתירו להם עריות [זנות]. השיטה: היא לפרוק את העול של יראת שמים = המצפון היהודי, ומשם הדרך להפקרות והוללות והרס העם כבר סלולה.

ז"א עמוד השדרה של ערכים ומוסר הוא "יראת ה'" כמו שאומר דוד המלך בתהילים "ראשית חכמה יראת ה'". כשיש לאדם יראת שמים, אזי יש לו קודם כל ערך עצמי, ואחר כך ערכים ועקרונות, ופועל היוצא - יש לו כבוד לזולת ואנושות, ומשום כך לא יפרוץ את גדרי הצניעות, לא יפגע באשת איש, כי יודע שחילול גדרי הצניעות, זה הפקרות ללא רסן ומחיקת הערכים, והרס עצמי של האנושות.

זו היא תרבות יוון, כמבנה אותיותיה, מתחילה ביו"ד, ממשיכה בו"ו ומסיימת בנו"ן. מתחיל בקטן ומסיים בגדול.

כמה כואב לראות היום, כשאין כבר את מלכות יוון, אין קומוניזם, אין גזרות של עמים זרים, אנחנו חיים בארץ ישראל, ואפשר לקיים תורה ומצוות בלי שום מפריעים, ישנה תופעה של מגמה עצמית לפרוק כל עול וערכים שעליהם גדלנו.

מספיק להציץ היום לחתונה, ולראות איך הפכו את האירוע הקדוש, לאירוע של הוללות וחול. את הלבוש של הנשים ושמלות הכלה, הפכו פשוט להפקרות, נגד כל היגיון ושכל אנושי של בת ישראל. ולא עושים זאת כדי לשמח את החתן והכלה, אלא מתוך הריסת ערכים בסיסיים של מסורת ישראל, כדי למלא את סיפוק היצר המיני.

 אותם האנשים שאינם מוכנים להינשא כדת משה וישראל, מטרתם ברורה, איני רוצה אחריות, ואיני רוצה לשמור על נאמנות לבן\לבת זוגי, וכאן מתחיל ההרס האנושי.

בהתנהגות זו, האדם לא מגיע לשום פסגה, ואף לא להנאה וסיפוק מינימלי, שכן ההנאה והסיפוק מגיעים לאדם ע"י שמירת ערכים שהציב לעצמו, וכשמצליח לעלות בסולם הערכים שלו, אזי יש לו סיפוק והנאה, ויש לו טעם בחיים שלמטרתה הוא חי.

ולכן אחי ורעי, עם ה' שזכו וראו תרבות יהודית מה היא, ראו מזה כיבוד הורים, יודעים מה הם הערכים של עם ישראל, בואו ונתעורר, ולא נשלה את עצמנו בהשליה של עולם מתקדם.

התקדמות יכולה להיות רק לכוון של מטרה, במגמת עליה, ואם חלילה המגמה היא ירידה, אזי זו הדרדרות ולא התקדמות.

בפריקת עול התורה והמצוות אין שום התקדמות, יש רק שימוש בשיטה ישנה יוונית להתחיל מפירוק ערכים ושבירת מוסכמות של גבולות, במטרה להגיע לשפל המדרגה זנות ופריצות.

לא נחליף פרה בחמור, לא נמיר את התרבות של היהדות בתרבות מערבית זולה.

ולכן הנני פונה בחג קדוש זה חג החנוכה, לבני עדתי העדה הבוכרית הקדושה!

כל האמירים לא הצליחו להעביר אותנו על דתנו, הקומוניסטים לא הצליחו לשבור את רוחנו, אף אומה ולשון לא הצליחו לאורך הגלויות להשפיל את גאוותנו היהודית, ולקעקע את ערכי היהדות שעליהם גדלנו מיום היותנו לעם בהר סיני.

אנחנו בני אברהם יצחק ויעקב, עם קדוש וטהור, עדה קדושה ומלוכדת, נשמור על יהדותנו בגאווה, ולא נחליף את תרבות אבותנו בתרבות זרה, כמו שאמר שלמה המלך בחכמתו בספרו משלי "שמע בני מוסר אביך ואל תיטוש תורת אמך", יש לנו ערכים יהודיים מקוריים ושורשיים שקבלנו מאבתנו, ואיתה נמשיך עד ביאת הגואל במהרה בימינו, אמן.

הרב הלל בן מנחם חיימוב

נשיא איגוד הרבנים של העדה הבוכרית

שלום רב

הנך נכנס למדור בו יופיעו תמונות נשים

חזרה לדף הביתאני אשה המשך לדף המבוקש