ראשי
יהדות
הרהורים על אורי זוהר / הרב מנחם חיימוב

הרהורים על אורי זוהר / הרב מנחם חיימוב

הרהורים על אורי זוהר / הרב מנחם חיימוב

אורי זוהר שחקן, קומיקאי, סטנדאפיסט, תסריטאי ובמאי קולנוע ישראלי בולט. אליל הבמה הישראלית-צברית.
לשעבר, מה השתנה?
אישיות מרתקת זו נוצרה והתהוותה בתל אביב החילונית, אי ללא גבולות, חיי הוללות ומתירנות, זוהר העיד שהוא טעם הכל בכל מכל כל כולל שימוש בסמים וכו'.
בתקופת הזוהר שלו כשהוא בשיאו ובתוקפו, פגש זוהר באמת והחליט שהוא חותך, לא בערך ולא למחצה, או נשאר על הגדר, הוא הולך על זה עד הסוף. זה היה צעד אדיר ולא נתפס באותה התקופה.
ולמה אני מזכיר את אותה התקופה?
כי באותם ימים לא ידעו כלום על דתיים, יהדות הייתה מילה גסה, שפלה, בזויה וחשוכה. טוב, אפשר להבין, לא היה להם איפה ללמוד, הסתירו מהם ולא רק שהסתירו אלא השניאו אותה בעיני העם. כמו שאורי אמר "לא נתנו צ'אנס" באותם ימים לא היה אינטרנט לקרוא על יהדות, יהדות בטלוויזיה מאן דכר שמיה, הכל היה מהונדס חד סטרי. ועוד אל תשכחו שהוא לא בא מבית מרוקאי או פרסי...
איפה זוהר גילה את האמת:
זוהר אהב את האמת, הוא קיבל אותה ממי שאמרה באמת, לא אצל אנשים יפיפיים, ליברלים, סובלנים, או פשרנים. לא זה לא קירב אותו זה הרחיק אותו! הוא אהב דווקא את האנשים שהולכים את האמת שלהם עד הסוף בלי לרצות ולהתנצל.
הוא פגש ברב יצחק שלמה זילברמן אב לשמונה עשר ילדים (מייסד שיטת הלימוד לתשב"ר זילברמן) רב ליטאי שנהג בכל אורחותיו כשיטת הגאון מווילנא.
זוהר ניהל עם הרב זילברמן ויכוחים קשים בענייני אמונה, עד שלבסוף קיבל את האמת ממי שאמרה.
אורי זוהר לא השתנה:
מה שמדהים בדמות של אורי זוהר זה הכנות והאומץ, הוא לא היה מסוגל לשקר לעצמו, לעבור את החיים בלי לטרוף את הכל, כשהוא חילוני הוא טרף את הכל. וכשהוא חזר ליהדות הוא טרף את הכל, סדר יומו היה מדוקדק ומסודר כאחד מגדולי ישראל, היה שמח בחלקו, ומכתת רגליו לזכות עוד יהודים באור שהוא זכה לו.
הוא היה איש ציבור אמיתי. הרצון להשפיע ולשנות בער בו תמיד, כשהוא היה חילוני הוא השפיע ועיצב. וכשהוא חזר בתשובה הוא השפיע ועיצב, האמת שבו בערה והוא רצה לתת אותה לכמה שיותר אנשים.
כנראה שהתכונות האלו הם הסוד להערצה שהוא זכה לה בכל מקום שהוא היה.
יהי זכרו ברוך

שלום רב

הנך נכנס למדור בו יופיעו תמונות נשים

חזרה לדף הביתאני אשה המשך לדף המבוקש